AYASOFYA'DA FETİH SURESİ OKUNACAK!...

AYASOFYA’DA FETİH SURESİ OKUNACAK!...

 AYASOFYA'DA FETİH SURESİ OKUNACAK!...
29 Mayıs 2020 - 18:36

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan İstanbul’un Fethi’nin 567.yıl dönümü dolayısı ile ilgili kutlama mesajı yayımladı.

AYASOFYA’DA FETİH SURESİ OKUNACAK!...

Peygamber Efendimizin, “Konstantiniyye elbet bir gün fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne iyi bir kumandan ve askeride ne güzel bir askerdir” övgüsüne mazhar olmak amacıyla, ilhamını inandığı İslam dininden alan ecdadımız, yüzyıllarca süren mücadelelerin sonunda büyük bir inanç ve askeri deha ile İstanbul’u fethetmiştir. Bir çağı kapatıp yeni bir çağı açarak insanlık tarihine damgasını vurmuştur. Milletimiz tarih boyunca nice büyük zaferler kazanmış, nice galibiyetlere ulaşmıştır. İstanbul’un fethi Türk ve İslam tarihi açısından en gururlu ve şanlı zaferlerimizden birisidir.
Bugün İstanbul'un Fethi'nin yıl dönümünde çok güzel programlar olacak. Sancaktepe'de Prof. Dr. Feriha Öz Hastanesi'nin açılışı yapılacak. Okçular Vakfı'nın Fetih Kupası yarışmaları gerçekleştirilecek. Ayasofya'da Fetih süresi okunacak ve dualar edilecek. Milletimizin fetih sevincini bu programlarla hep birlikte yaşayacağız.
Ayasofya’yı açacak diriliş ruhuna kavuştuğumuz zaman Ayasofya kendiliğinden açılacak. Âlemlerin Sultanı Hz. Muhammed (S.A.V)'in övgüsüne mazhar olup bizlere bu dünya kentini vatan toprağı olarak miras bırakan Fatih Sultan Mehmet Han'ı ve O'nun kumandasındaki kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum